Analýza GBPUSD a AUDUSD

20.12.2019 20:07
Britská libra v týdnu korigovala předchozí významné zisky, když britský premiér Boris Johnson vnesl na trhy určitou nejistotu s požadavkem urychlení ukončení pobrexitového přechodného období.

Libra na páru s americkým dolarem (GBP/USD) ztratila během necelého týdne skoro 500 pipů a obchoduje se poslední dva dny na zajímavých Price Action obchodních úrovních. Protože GBP stále patří mezí mé střednědobé obchodní favority, otevřel jsem první část nové střednědobé long pozice. Prvním cílem je samozřejmě hladina 1,3500.

Velmi pěkný swing long signál se včera vyformoval na měnovém páru AUD/USD, kde podobně jako na NZD/USD, očekávám zajímavý střednědobý růst. Pár po impulsivním pohybu nahoru z týdenní support oblasti v minulém týdnu korigoval ke konfluenční swing support oblasti 0,6850, odkud se po denní Doji svíci odrazil zpět do platného uptrendu.

Včerejší závěr swing long signál ještě umocnil ukázkovou býčí Morning Star formací. Cílem swing obchodu je 0,6970-80 oblast (horní hrana rostoucího kanálu), stop-loss lze umístit lehce pod 0,6800.