Analýza sledované obchodované komodity

27.12.2019 18:56
V pozičním obchodování se kromě vybraným měnám (GBP, NZD, AUD) v posledních měsících velmi dobře daří i vybraným komoditám.

Zlato i stříbro v roce 2019 posílily o více než 20 % a především stříbro má před sebou ještě desítky procent růstového prostoru.

Káva 50% podzimním posílením výrazně překonala nastavené cílové hodnoty a na současných úrovních je k dalším pozičním obchodům nezajímavá (nekorektní poměr rizika a zisku - RRR).

Cena bavlny se v létě v oblasti 3letých minim obrátila a roste. Zatím jsme od léta výše o 22 % +/-, zdravý prostor k růstu je u bavlny ještě dalších přibližně 10 % +/-.

Podobný vývoj předvádí i další z obchodovaných a zde avizovaných komodit = měď, která také v létě zastavila a obrátila tehdejší několikaměsíční pokles a postupuje zpět nahoru k technicky férovějším cenovým úrovním. Komoditě pomáhá i uklidnění na americko-čínské obchodní frontě. Cílem měděné long pozice je oblast 2,950-3,000 USD.

Nejlepší poziční komoditní obchodní příležitosti v současné době, dle mých kritérií, je stále long na pomerančovém koncentrátu a staronově long na zemním plynu. Cíl 2,70, stop-loss pod 2,00.